25
یکشنبه, فوریه
123 مطلب جدید

حمله هکرهای ناشناس به بانک های هند و سرقت اطلاعات 3.2 میلیون کارت اعتباری

حمله هکرهای ناشناس به بانک های هند

امنیت
ابزارها

بر اساس اطلاعات منتشر شده از دهلی نو، حمله هکرهای ناشناس به بانک های هند باعث سرقت اطلاعات مربوط به 3.2 میلیون کارت اعتباری شده است.

این‌طور که منابع آگاه اعلام کرده‌اند، هکرها با نفوذ به سیستم پرداخت هیتاچی (Hitachi Payment Service) و استفاده از یک بدافزار خطرناک، دست به سرقت اطلاعات زده‌اند. با این که هنوز معلوم نیست چه کسی یا کسانی مسئول این سرقت بزرگ هستند، اما برخی از قربانیان از کم شدن موجودی حساب و انجام معاملات غیر مجاز در کشور چین خبر داده‌اند.

این‌طور که گزارش شده، سرقت اطلاعات حساب‌ها در بانک مرکزی، آی سی آی سی آی (ICICI)، یس (YES)، اکسیس (Axis) و اچ‌ دی‌ اف‌ سی (HDFC) بیش از دیگر بانک‌های رسمی این کشور بوده است؛ به علاوه اینکه این حمله سایبری چند هفته پیش انجام شده و حالا اطلاعات آن به صورت عمومی منتشر شده است.

با اینکه عملیات مربوط به مسدود‌سازی حساب‌های مسروقه و تعویض کارت‌های اعتباری، آغاز شده، تغییر سریع رمز کارت توسط برخی از بانک‌ها توصیه شده است. همچنین شرکت هندی SISA -از کمپانی‌های فعال در حوزه سیستم پرداخت- در شهر بنگلور، مسئول بررسی حمله هکرهای ناشناس به بانک های هند بوده و قرار است در آینده مشکلات امنیتی سیستم های بانکی هند را برطرف کند.

با عضویت در خبرنامه سایت، جدیدترین مقالات ما را در ایمیل خود دریافت نمایید.